1. Przejdź bezpośrednio do pola przeszukiwania treści
  2. Przejdź do głównego menu
  3. Przejdź do głównej treści
  4. Przejdź do stopki

Pozytywka – Punkt Opiekuńczo-Edukacyjny / Miejsce Pozytywnie Nakręcone

Gdynia, ul. Hetmańska 27 (żłobek)
Gdynia, ul. Grodnieńska 17 (przedszkole)
ul. Benisławskiego 12 (przedszkole)

Wyszukiwarka

Oświadczenie o dostępności

To jest oficjalne oświadczenie o dostępności (accessibility statement) serwisu internetowego www.pozytywka.info

Dołożono wszelkich starań, aby wszystkie strony serwisu sprawiały jak najmniej problemów w dotarciu do zawartych w nim informacji. Dotyczy to wszystkich użytkowników Internetu bez względu na to kim są i w jakiej sytuacji się znaleźli. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub opinie nt. dostępności tego serwisu lub jeśli wystąpią jakiekolwiek trudności w jego używaniu, napisz na adres uwagi@pozytywka.info.

Zgodność ze standardami

Serwis jest zgodny z wymogami Section 508 – normą dostępności stron internetowych obowiązującą w USA, oraz z inicjatywą W3C propagującą zalecenia WAI obowiązującymi w Europie, które zawarte są w planie eEurope 2002.

Serwis spełnia pierwszy stopień (WAI-A) wymogu specyfikacji dostępności dla osób niepełnosprawnych WCAG 2.0, a także zawiera szereg zaleceń wymaganych przez drugi (WAI-AA) oraz trzeci (WAI-AAA) stopnień wymogu specyfikacji dostępności dla osób niepełnosprawnych WCAG 2.0.

Serwis jest zgodny ze specyfikacją XHTML 1.0 Transitional.

Klawisze dostępu (accesskeys)

Przeglądarki internetowe umożliwiają przejście do odnośnika za pomocą skrótów klawiszowych zdefiniowanych na stronie, które zastępują w nawigacji potrzebę używania myszki. Sposób użycia klawiszy dostępu jest także zależny od posiadanego systemu operacyjnego.

Serwis pozytywka.info ma zdefiniowane następujące skróty klawiszowe:

FunkcjaKlawisz dostępu
Oświadczenie o dostępności0
Strona główna1
Aktualności2
Mapa serwisu3
Przejdź bezpośrednio do pola przeszukiwania treści4
O nas5
Żłobek6
FAQ7
Cennik8
Kontakt9
Przejdź do głównego menum
Przejdź do stopkif
Hop do góryu
Wersja tekstowa strony o wysokim kontraściet
Wersja graficzna stronyg

Tekst

Rozmiar tekstu lub widok ekranu można zmieniać za pomocą standardowych funkcji udostępnianych przez przeglądarki. W przeglądarkach takich jak Firefox, Google Chrome, Safari lub najnowszych wersjach Internet Explorer, skalowanie tekstu odbywa się między innymi przy użyciu skrótów klawiszowych Control+ oraz Control-. W przeglądarce Opera poprzez wybranie zakładki „Widok”, a dalej „Powiększenie”.

Dodatkowo serwis posiada odnośnik do tekstowej wersji serwisu o wysokim kontraście dla osób z problemami widzenia.

Wygląd

Wygląd serwisu w pełni określają kaskadowe arkusze stylów CSS wraz z semantyczną strukturą kodu strony. Oznacza to, że po wyłączeniu arkuszy stylów serwis jest w dalszym ciągu dostępny i zrozumiały dla użytkownika.

Odnośniki

Linki zawierają atrybut – title, opisujący dany odnośnik bardziej szczegółowo. W przypadku, gdy tekst linku sam w sobie dokładnie opisuje dokument docelowy, atrybut ten może zostać pominięty. Dodatkowo każda z podstron zawiera dodatkowe linki umożliwiające użytkownikom przeglądarek nie obsługujących CSS przeskok do głównej treści strony lub stopki.

Przystosowanie dla urządzeń mobilnych

Serwis z łatwością można przeglądać na ekranach urządzeń mobilnych poprawnie wspierających wymienione standardy, takich jak palmtopy, telefony komórkowe, iPhone`y itp. (mobile-friendly). Dodatkowo serwis posiada odnośnik do specjalnie przygotowanej, mobilnej wersji serwisu (wersja light).

Flash oraz JavaScript

Flash jest użyty marginalnie, zaś JavaScript racjonalnie. Po wyłączeniu wtyczek oraz wsparcia dla skryptów zasoby serwisu nadal pozostają dostępne.

Powrót

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. ×