1. Przejdź bezpośrednio do pola przeszukiwania treści
  2. Przejdź do głównego menu
  3. Przejdź do głównej treści
  4. Przejdź do stopki

Komunikat: Trwają zapisy do naszego Punktu Opiekuńczo–Edukacyjnego Pozytywka także drogą elektroniczną. Dowiedz się więcej, jak to zrobić.

Pozytywka – Punkt Opiekuńczo-Edukacyjny / Miejsce Pozytywnie Nakręcone

Gdynia, ul. Hetmańska 27 (żłobek)
Gdynia, ul. Grodnieńska 17 (przedszkole)
ul. Benisławskiego 12 (przedszkole)

Wyszukiwarka

Metoda dobrego startu Marty Bogdanowicz

Metoda ta przygotowuje do czytania i pisania oraz zapobiega trudnościom w ich opanowaniu.

Metoda dobrego startu angażując wiele zmysłów usprawnia koncentrację, pamięć i operacje myślowe. Dzięki zastosowanym ćwiczeniom doskonalona jest prawidłowa wymowa oraz rozwijany jest słuch fonematyczny, m.in. poprzez wydzielanie sylab i głosek ze słów. Wyrabiane są także umiejętności prawidłowego trzymania i posługiwania się narzędziem pisarskim, dziecko uczy się regulowania siły nacisku ręki na to narzędzie, np. na ołówek, usprawniane jest współdziałanie ręki i oka. Kształtowane są również umiejętności mieszczenia się w liniaturze podczas odtwarzania wzoru tworzącego szlaczek.

Metoda ta wnosi również bardzo wiele do życia emocjonalnego dziecka. Dzięki niej dziecko uczy się wiary we własne siły, wdraża się do samokontroli oraz odkrywa własne zdolności.

W Pozytywce staramy się zapoznać dzieci z literami przede wszystkim poprzez zabawę. Zajęcia mają charakter zespołowy, co wzmacnia radość z uzyskanych efektów pracy. Metodzie tej towarzyszą piosenki, które ułatwiają i uprzyjemniają dzieciom zapoznawanie się z literami i głoskami.

Powrót

facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. ×