1. Przejdź bezpośrednio do pola przeszukiwania treści
  2. Przejdź do głównego menu
  3. Przejdź do głównej treści
  4. Przejdź do stopki

Pozytywka – Punkt Opiekuńczo-Edukacyjny / Miejsce Pozytywnie Nakręcone

Gdynia, ul. Hetmańska 27 (żłobek)
Gdynia, ul. Grodnieńska 17 (przedszkole)
ul. Benisławskiego 12 (przedszkole)

Wyszukiwarka

Myślenie kreatywne

Myślenie kreatywne, to kojarzenie rzeczy, między którymi wcześniej nie zauważyliśmy związku. Najważniejsza zasada kreatywnego myślenia, to nie bać się fantazjować! Często okazuje się bowiem, że najbardziej dziwaczne pomysły mogą być pomocne przy rozwiązywaniu problemów lub tworzeniu nowych rzeczy. 

Aby twórczo myśleć potrzebna jest motywacja, chęć i odwaga do stawiania sobie wyzwań. Nasi nauczyciele upewniają dziecko w tym, że to co ono myśli, czuje i tworzy jest dobre, ciekawe i niepowtarzalne. Zdolność do kreatywnego myślenia pomaga dziecku łatwiej odnajdywać się w otaczającej rzeczywistości, jest ono bardziej otwarte na zmiany, gdyż ma dużo wiary we własne możliwości, łatwiej radzi sobie w sytuacjach zaskakujących, szybciej znajduje rozwiązanie problemów, ponieważ umie łączyć myślenie analityczne z intuicją i wyobraźnią. Dzięki myśleniu kreatywnemu dziecko wyzbywa się kompleksów i wewnętrznych blokad, jest spontaniczne, szczere, otwarte na innych.

Powrót

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. ×